Перейти до змісту

Загальний опис

Призначення підсистеми

Основною метою розробки підсистеми "Геомоніторинг критичної інфраструктури" є створення високоефективної, надійної та функціонально розширеної підсистеми, спрямованої на забезпечення постійного та точного моніторингу критичних інфраструктурних об'єктів у місті Кривий Ріг. Підсистема служить для аналізу отриманих даних, що в свою чергу допоможе вчасно виявляти потенційні проблеми, включаючи відхилення в роботі системи, витоки ресурсів, аварійні ситуації та інші небезпеки.

Розробка даної підсистеми покликана покращити управління та збереження критичної інфраструктури міста, забезпечуючи безпеку та стабільність функціонування інфраструктурних об'єктів та допомагаючи у вчасному прийнятті рішень щодо їх ремонту, обслуговуванню та модернізації.

Функціональні можливості підсистеми

Підсистема Геомоніторинг критичної інфраструктури містить список реєстрів з відповідним функціоналом:

  • Реєстр будівель та споруд - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про будівлі та споруди міста.
  • Реєстр “Джерела теплопостачання” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про джерела теплопостачання в місті.
  • Реєстр “Джерела водопостачання” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про джерела водопостачання в місті.
  • Реєстр “Джерела водовідведення” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про джерела водовідведення в місті.
  • Реєстр “Джерела газопостачання” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про джерела газопостачання в місті.
  • Реєстр “Джерела електропостачання” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про джерела електропостачання в місті.
  • Реєстр “Пункти незламності” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про пункти, в яких кожен мешканець міста у випадку надзвичайної ситуації має можливість зігрітись, зарядити телефон, тощо.
  • Реєстр “Пункти збору та евакуації” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про пункти збору та евакуації населення міста.
  • Реєстр “Базові станції мобільного зв’язку Київстар” - містить функціонал для додавання, редагування та перегляду інформації про станції мобільного зв’язку мобільного оператора “Київстар”.
  • Карта - призначена для відображення об’єктів із перерахованих вище реєстрів на карті міста з можливістю виведення картки об’єкта. На карті доступний вибір довільної комбінації шарів, з поєднанням базових і тематичних наборів геопросторових даних, для наочного представлення інформації.

Функціональні можливості підсистеми включають також експорт інформації про будь-який об'єкт бази даних у форматі, що задовольняє вимоги користувача.

Зв’язок між реєстрами

Загальна логіка зв’язків між реєстрами описана у блок-схемі:

Рисунок 1 - Схема взаємодії реєстрів у підсистемі “Геомоніторинг критичної інфраструктури”

Реєстр будівель та споруд пов’язаний з іншими реєстрами підсистеми. Зв’язок полягає у тому, що в списку пов’язаних адрес відображаються ті, які обслуговуються джерелом за вказаною адресою. Таким чином, джерело і будівля/споруда можуть знаходитися за одною адресою, проте бути ніяк не пов’язаними, оскільки дане джерело не обслуговує обрану адресу, і навпаки.