Доступ до даних
Реєстр "Доступ до даних" є складовою частиною модулю “ГІС сервер" і дозволяє адміністраторам системи ефективно управляти доступом до геопросторової інформації.
Головна мета
Головна мета реєстру “Доступ до даних” - надання адміністраторам системи інструменту для ефективного контролю та управління правами доступу користувачів до різних шарів даних у геоінформаційній системі.
Перехід до реєстру
-
Виберіть модуль "ГІС сервер" на панелі навігації після входу в систему.
-
Після вибору модуля "ГІС сервер" відкривається його зміст з реєстрами, пов'язаними з геопросторовими даними та адмініструванням ГІС.
-
У панелі навігації модуля "ГІС сервер" знайдіть пункт з назвою "Доступ до даних".
-
Натисніть на посилання "Доступ до даних", щоб відкрити реєстр.
-
Вас буде перенаправлено на сторінку реєстру "Доступ до даних", де ви побачите таблицю з інформацію про вже надані доступи.
Вміст реєстру
Інтерфейс реєстру представляє собою таблицю з можливістю ознайомитись з наступною інформацією:
-
Ресурс - поле, яке вказує ім’я конкретного геопросторового ресурсу (шару), до якого надається доступ.
-
Користувач - ідентифікатор (ім’я) користувача, якому надано доступ до конкретного ресурсу.
-
Дата початку - поле, яке вказує на дату, коли користувач отримав права доступу до ресурсу.
-
Дата кінця - поле, яке вказує на дату закінчення терміну прав доступу до ресурсу.
-
Рівень доступу - поле, яке вказує на рівень прав, які користувач має до конкретного ресурсу. Можливі 3 значення даного поля:
-
User - рівень доступу з базовими права, такими як можливість перегляду шару, без можливості внесення змін.
-
Editor - рівень надає більше прав, включаючи можливість внесення змін до визначеного ресурсу.
-
Admin/Owner - рівень доступу, який надає максимальні права. Адміністратор чи власник можуть не тільки переглядати та редагувати дані, але й мають повний контроль над управлінням правами доступу, включаючи можливість надавати та забирати права інших користувачів.
Надання доступу до шару
У верхньому правому куті інтерфейсу "Доступ до даних" знайдіть кнопку "Додати" та натисніть на неї. Після натискання кнопки "Додати", відкриється форма додавання з наступними полями:
-
Ресурс - виберіть з випадаючого списку конкретний ресурс, до якого ви хочете надати доступ.
-
Користувач - виберіть з випадаючого списку ім'я користувача, якому ви хочете надати доступ до вибраного ресурсу.
-
Рівень доступу- виберіть рівень доступу із запропонованих варіантів (User, Editor, Admin/Owner), який ви хочете надати для обраного користувача.
-
Дата початку - вкажіть дату, коли користувач отримає доступ до ресурсу.
-
Дата кінця - вкажіть дату, коли термін на права доступу завершиться.
-
Зона доступу -визначте конкретну географічну зону, до якої відноситься доступ (наприклад, для конкретної території чи об'єкта), вкажіть цю інформацію на карті.
Після заповнення усіх необхідних полів натисніть кнопку "Зберегти".
Інформація про надання нового доступу буде додана до реєстру "Доступ до даних". Ви зможете побачити його в таблиці разом із зазначеними параметрами. А також користувач, якому було надано доступ може переглянути даний шар на карті у публічній частині.
Перевірка наданого доступу
Після надання доступу є декілька варіантів впевнитись, що доступ дійсно наданий і шар відображається у користувача:
1) Ви можете використовувати API-запит за адресою "api-user/gis-layer-list" для перевірки, чи користувач отримав доступ до конкретного ресурсу (шару) у системі ГІС. Перевірка передбачає наступні дії:
-
Здійсніть HTTP-запит до Вашого ресурсу додавши "/api-user/gis-layer-list" для отримання інформації про всі наявні в системі шари.
-
Використайте можливість пошуку (Ctrl+F) на сторінці, щоб швидко знайти шар, відповідно до його імені. Перевірте поле "users" для знайденого шару. Якщо доступ успішно надано, в полі "users" повинен бути вказаний ідентифікатор (id) користувача, якому було надано доступ до цього шару.
2) Ви можете перейти в інший реєстр ГІС серверу “Георесурси” для перевірки, чи користувач отримав доступ до конкретного ресурсу (шару) у системі ГІС. Перевірка передбачає наступні дії:
Важливо!
Спочатку впевніться, що в в полі “on/off” встановлена відмітка, тобто, що шар активований і доступний для перегляду чи редагування. Після чого, перегляньте поле "admin only", якщо позначку встановлено, це означає, що шар доступний тільки в адміністративній частині, для можливості перегляду шару на публічній частині відмітку потрібно прибрати.
-
Скористайтесь полем пошуку по імені шару, до якого ви надали доступ.
-
Після того, як Ви знайшли потрібній шар, перейдіть в картку цього шару, натиснувши на його ім'я.
-
В картці шару зверніть увагу на блок "Налаштування доступу до шару". Тут ви зможете побачити інформацію про те, кому був наданий доступ до цього шару.
3) Ви можете перейти до публічної частини сайту для перевірки, чи користувач отримав доступ до конкретного ресурсу (шару) у системі ГІС. Перевірка передбачає наступні дії:
-
Здійсніть вхід в публічну частину системи, використовуючи дані користувача, якому надано доступ до шару.
-
Знайдіть розділ "Карта" та перейдіть на неї.
-
Використовуючи функцію пошуку по шарам, знайдіть шар, до якого Ви надали доступ.
-
Якщо шар знайдено в списку, це підтверджує, що доступ до шару надано успішно. Користувач, якому надано доступ, може відобразити даний шар на карті.
Важливо!
Зверніть увагу, що шар, до якого був наданий доступ конкретному користувачеві, обмежений показом лише для цього користувача і не відображається для інших. Це важливий аспект конфігурації доступу в системі ГІС для забезпечення конфіденційності та індивідуалізованого доступу до геопросторових даних. Якщо ви бажаєте надати іншим користувачам доступ до того ж самого шару, вам потрібно повторно перейти в реєстр "Доступ до даних" і виконати ті ж самі кроки.